Популярне

На Тернопільщині протягом трьох років польська молодь проводить акцію «Могилу прадіда врятуй від забуття»

Три роки поспіль польська молодь у рамках акції «Могилу прадіда врятуй від забуття» приїжджає прибирати цвинтар у селі Лисівці в Заліщицькому районі на Тернопільщині.

Під час кожного візиту в Лисівці, як зазначає голова Польсько-українського культурно-освітнього товариства імені Адама Міцкевича Марія Пустельник, волонтери відвідують теж Чортків, де разом із членами організації прибирають поховання польських легіонерів на міському кладовищі та інші польські поховання.

Цього року спільне прибирання на могилах легіонерів відбулося 13 липня. У ньому взяли участь учні Комплексу агротехнічних шкіл у Божкові (Нижньосілезьке воєводство) з учителем Петром Учкєвичем та керівником групи Ришардом Мулєком, члени Польсько-українського культурно-освітнього товариства імені Адама Міцкевича, учителі та учні суботньої школи, що діє при цій організації.

«Не було ще випадку в Чорткові, щоб вони самі там прибирали», – каже Марія Пустельник. До речі, саме завдяки її старанням у 2007 р. було впорядковано ту частину міського цвинтаря в Чорткові, де розташовані поховання польських легіонерів. Тепер тут потрібно лише підтримувати порядок. Натомість у Лисівцях, за її словами, волонтери мають ще дуже багато роботи.

Під час відвідин Чорткова польські волонтери завдяки Олександру Хотюку, голові громадської організації «Центр розвитку молодої громади та міжнародного партнерства «Ініціатива», зустрілися з представниками міської та районної влади, місцевими журналістами й обговорили, зокрема, можливість підписання договору про співпрацю, інформує http://monitor-press.com.

Акцію «Могилу прадіда врятуй від забуття» започаткувала у 2009 р. журналістка Гражина Орловська-Сондей із Вроцлава. Щороку групи волонтерів вирушають в Україну, щоб упорядкувати занедбані польські кладовища.

Олександр Микитів
Всі статті автора

Тернопіль

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією