Популярне

Не плямкай, бо нервує!

Місофанія… У більшості людей це слово не викликатиме жодних асоціацій. Хіба-що хвороба якась, та й усе.  І це буде правда.

 Але, дізнавшись про основні її симптоми, мимоволі задумуєшся, а чи не хворієш на неї ти сам? Люди, хворі на місофанію, неспроможні адекватно реагувати на звуки, які видають інші люди: хропіння, стукіт пальцями, плямкання тощо. Що це – звичайна роздратованість чи серйозна хвороба?
Ця хвороба не пов’язана з проблемою слуху, а належить швидше до психіатричних. Це розлад на рівні кори головного мозку. Існує певний зв’язок між «дратівливими» звуками та зміною імпульсів у мозку.
Патологія проявляє себе ще у дитячому віці. Дитина сприймає звуки з агресією, що й залишається на усе життя. Можливий напад люті. Інколи людина навіть не може контролювати  свою реакцію і напасти на іншу особу, яка ці звуки видає. Це, до речі, головна відмінність між звичайною дратівливістю і місофонією – неконтрольована реакція на звуковий подразник.  Ще одна відмінність полгає у тому, що при патології дратують не усі звуки, як при роздратованості.
І ще одне – місофонію не подолати звичайними заспокійливими, як звичайну роздратованість.  Тут вже необхідна психологічна допомога.
За останні два десятиліття кількість хворих значно зросла, але серйозно на неї звернули у вагу лише у 2011 році.
 

Ірина Кардаш
Всі статті автора

Здоров`я

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією