Популярне

Напій, який бадьорить. Плюси і мінуси кави

Шалений темп сучасного життя не дозволяє нам бути млявими і сонними увесь день, і чимало людей вже традиційно щоранку випиває чашечку ароматного терпкого напою, про який йтиметься нижче.

Каву в наші краї завіз львів’янин Юрій Кульчицький, який 1683 року у Відні відкрив кав’ярню «Під синьою фляжкою». Згодом заклад галичанина поширив моду на каву у всій Європі. У Львові ж, як відомо, «кавова лихоманка» не минає й досі, і саме тут можна посмакувати найсмачнішою в Україні кавою.
Цей напій відомий насамперед збуджуючою дією на нервову систему, а також здатністю підвищувати рухову і розумову активність та працездатність. Однак людям із слабкою нервовою системою вживати кави не варто.
Окремі дослідження вчених показують, що затяті кавомани рідше хворіють раком шкіри.  Окрім того напій, опиняючись в організмі, виконує очищувальну функцію та покращує травлення. Ранкова чашка кави знижує ризик депресії та поповнить організм необхідним магнієм.
Запашного напою не можна куштувати дітям – є ризик шкідливого впливу на ріст дитячого організму. Негативно вплине кава на людей, у яких проблеми з нирками. Тут свою роль грає очисний ефект напою на організм.
Цікаво, що більш шкідливою вважається кава приготована заварюванням, аніж та, котру готують в кавоварці. Вчені встановили, що кава заважає засвоєнню організмом кальцію, калію, натрію і деяких інших мікроелементів. Тому особливо затятим любителям цього напою варто вживати вітаміни, які допоможуть організму отримати необхідне.
Про каву можна говорити багато. Можна готувати її по-різному, можна любити або не любити її – це рішення кожен приймає сам. Якщо ви вирішили спробувати цей запашний напій, або ж шукаєте причини щоб відмовитись від нього, то ця стаття допоможе визначитись із вибором.
 

Сонька Андрійчук
Всі статті автора

Здоров`я

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією