Популярне

«Якби люди більше читали, в Україні було б менше проблем»

Юлія Сливка – письменник, науковець, видавець і блогер. За нею стежать 23 тисячі людей у соціальній мережі Insragram. Короткі історії з її блогу стали книгою «#Чуєш, коли приїдеш додому?», яка з переаншлагами була презентована у шести обласних центрах України, зокрема і у Тернополі. Про письмо, інтернет і героїв книги – далі у розмові.

Юлю, Ваш профіль в інтернеті - @slyva_jalova_lova - є дуже затишним. Він подібний на книгу, яку хочеться читати за кавою. Як думаєте, в чому його успіх?
Ви власне трохи вже відповіли на це запитання. Це блог замість книги наніч. Профіль, у який можна прийти і опинитись вдома. Ні, не як вдома, а – вдома. Прийти до баби Богдани до літньої кухні й підглянути, як вона робить ковбасу на Різдво або пере тюль на Великдень. Діда побачити, а в ньому впізнати й свого діда, якого вже, може, й немає на білому світі. Дитинство згадати.
Смак блогу в тому, що короткі історії в ньому – невигадані. Їх персонажі – це реальні люди і за ними цікаво стежити. Всі чекають, що баба Богдана втне завтра і хочуть послухати, як дідо Богдан знову зізнаватиметься, що любить її. І головне – кажуть, що ці історії викликають сильні емоції: або сміх, або сльози.

Чи могли Ви завбачити, що тексти з соціальної мережі стануть книгою?
Ні, ніколи! В мене не було стратегії чи мети написати книгу в інтернеті. Це сталось мимоволі, згодом і якось дуже природньо.
А як тоді прийшла ідея створити книгу з дописів? А, зрештою, і співзаснувати видавництво ASTRUM?
Це була не ідея, а нав’язливе прохання читачів блогу. Вони казали, що було б добре читати ті мої історії ще й на папері. Читачі стали буквально вимагати книгу. А потім я подумала, чому б не видати її у власному видавництві? І ще ту літературу, якої мені бракує на ринку. Філологічна освіта дозволяє це робити. Я хочу, щоб люди читали. Якби люди більше читали, в Україні було б менше проблем.
Чи можуть читачі сподіватись на Вашу нову книгу? Коли?
Думаю, що так. І навіть на нового персонажа у книзі – мою доньку Дарію, що народилась за два тижні після останньої презентації. Далі буде.
Чи важко поєднувати материнство і роботу? Як з усім впоратись?
Не так важко, як я собі уявляла. Я завжди готуюсь до найгіршого (сміється). Це абсолютно реально. Навпаки – мені здається, якби я лише доглядала за дитиною, з’їхала б з глузду. Я люблю бути в русі. Тоді й часу нема скаржитись.

Юлія Сливка; книги; інтервю; Тернопіль;

Олеся Чур
Всі статті автора

Інтерв’ю

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією